Jakie oświetlenie do malowania i gładzi

Gładzie na ścianach, gruntowanie i malowanie to chyba najbardziej powszechne prace wykończeniowe w budynkach. Gładkie i pomalowane w elegancji sposób podłoże jest trwałe i stanowi ozdobę pomieszczenia. O ile oczywiście wykonane jest prawidłowo. W celu odpowiedniej realizacji takiej usługi niezbędne jest odpowiednie oświetlenie ścian i sufitu nad którymi pracujemy.

Naświetlacze na stojaku z regulacją wysokości (statywie)

Najpopularniejszym chyba sposobem oświetlenia powierzchni ścian podczas malowania czy układania gładzi to zestawy naświetlaczy na statywie. Można je kupić w prawie każdym sklepie budowlanym, czy dużym markecie typu Castorama. Zazwyczaj macie do wyboru naświetlacze LED o różnych mocach. Najczęściej klienci wybierają naświetlacze LED 50 lub 100W.

Zaletą takich zestawów oświetleniowych do malowania i gładzi jest możliwość elastycznego wyboru mocy naświetlaczy i regulacja wysokości statywu. Sprzęt składa się, więc jest mobilny i wygodny w transporcie. 

Naświetlacz na statywie podłogowym

Innym rozwiązaniem jest użycie niskiego statywu podłogowego na jeden lub dwa naświetlacze. Jest to oświetleniowy zestaw do malowania, który wykazuje się dużą stabilnością. Najczęściej dobierzesz do statywu naświetlacze o odpowiedniej, optymalnej mocy, które będą kompatybilne w montażu.

Jaka moc światła do gładzi malowania

Zdecydowanie lepiej mieć zapas mocy oświetleniowej podczas prac wykończeniowych niż niedobór. Tym bardziej, że nowoczesne oświetlenie LED jest oszczędne i nie zrujnuje naszych portfeli w zakresie rachunków za prąd. 

Naświetlacz LED o mocy 50W to zdecydowanie najczęściej kupowany sprzęt do oświetlenia. Stosunek mocy do ceny bardzo atrakcyjny. Dodatkowo atutem kupna dwóch sztuk naświetlaczy 50W kontra jednego 100W jest możliwość włączenia jednego lub dwóch w zależności od potrzeb.

Naświetlacz LED o mocy 100W stanowi mocne i atrakcyjne cenowo źródło mocnego światła. Jedna sztuka powinna wyśmienicie oświetlić pojedyncze stanowisko malarza. 

Jaka barwa lamp do malowania i gładzi

Zdecydowanie neutralna lub zimna barwa oświetlenia do gładzi będzie idealna. Co do malowania to raczej sugerujemy neutralną. Zimna barwa światła LED może nieco zakłamać kolor, co może być bardzo istotne podczas malowania ścian. 

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *