Jakie oświetlenie do biura

Odpowiednie oświetlenie w biurze to nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo pracy. Zdrowie naszego zmysłu wzroku i mniejsze zmęczenie podczas długich godzin spędzanych przy komputerze, czy w innej sytuacji jest nie do przecenienia. Sprawdź kilka sprawdzonych i wydajnych sposobów na dostatecznie dobre światło w biurze.

Główne oświetlenie pomieszczenia biurowego

Główne oświetlenie biura powinno być zamontowane na takiej wysokości, aby nie kolidowało z innymi urządzeniami w tej przestrzenie. Ważne jest, aby pracownicy przemieszczający się po biurze nie zawadzali o lampę biurową. Podniesienie ręki też nie powinno sprawiać problemu.

Wydaje się, iż idealnym rozwiązaniem w zakresie głównego oświetlenie biurowego są plafony LED. Łatwość montażu i mocne światło są głównymi argumentami za takimi lampami. Są one mocowane bezpośrednio na suficie lub ścianie, dzięki czemu przestrzeń w biurze nie jest zajęta przez wiszące źródła światła. 

Bardzo elegancko i estetycznie wyglądają plafony o średnicy między 40 a 60cm. Oprócz schludnego wyglądu ich zaletą jest wysoka jasność. 

Jeśli estetyka na to pozwala, można przetestować ekonomiczne oświetlenie biura. Zamiast kwadratowych lub okrągłych plafonów, zamontować można lampy podłużne, które są nieco tańsze. Przykładowo hitem oświetlenia wielu pomieszczeń jest lampa LED o długości 120cm. Być może sprawdzi się także w Waszym biurze. 

Do niewielkiego pomieszczenia biurowego o powierzchni kilku – kilkunastu metrów kwadratowych wystarczą nawet 2 takie lampy. 

Lampy wiszące do biura

O ile sufit w biurze jest dostatecznie wysoko, można zawiesić lampy LED do biura na sznurkach, łańcuszkach lub innymi sposobami. Występują one zarówno w kolorze białym jak i czarnym, zatem można wybrać bardziej pasującą do naszego biura wersję. 

Oprawy rastrowe w biurach

Z pewnością wiele osób widziało nie tylko w biurach, ale hotelach, restauracjach, szkołach i wielu innych pomieszczeniach oprawy rastrowe. Biała oprawa znakomicie komponuje się w jasnym wnętrzu. W oprawie montuje się kompatybilne świetlówki LED.

Oświetlenie biurka

Nie należy w zakresie rozpatrywania odpowiedniego oświetlenia do biura zapomnieć o lampkach na biurko. Współczesne lampy biurkowe mają możliwość ściemniania, wyboru barwy białego światła a także kąta i wysokości źródła światła. 

Należy pamiętać, iż biurkowe lampy nigdy w pełni nie zastąpią głównego oświetlenia biurowego. Powinny one stanowić zdrowe uzupełnienia głównego nurtu oświetlenia z lamp biurowych

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *