Jaka barwa lamp LED do warsztatu

Szukacie, a może już znaleźliście nowoczesne lampy LED do warsztatu ? Sprzedawca pyta jaką barwę podać, a Wy nie macie na ten temat pojęcie ? Z reguły osoby, które pierwszy raz spotkały się z tym tematem z reguły stawiają na ciepłą barwę. Dlaczego ? Bo ciepłe jest przyjemne. Ale czy to dobra decyzja w zakresie lamp warsztatowych ?

Barwa lamp LED do warsztatu samochodowego

Prowadzisz warsztat mechaniczny, a może wulkanizację samochodową, lub stację diagnostyczną aut ? W takich przypadkach sugerujemy zimną (najmocniejszą) lub neutralną barwę światła lamp warsztatowych. 

Jedynym przypadkiem, w którym zimna barwa stoi pod znakiem zapytania są branże związane z malowaniem. W tych działaniach często priorytetem jest wierne odzwierciedlenie barwy.

Przypadkiem takich zakładów czy też warsztatów mogą być lakiernie samochodowe, czy też punkty kosmetyczne.

Barwa lamp LED do zakładu fryzjerskiego

Naszym zdaniem zakłady fryzjerskie też są w branży, które neutralna barwa światła ma pierwszeństwo prze zimną. Tu kolorystyka musi być naturalna nawet kosztem troszkę mniejszej mocy lamp. Tak jak w przypadku kosmetyczek. 

Gdzie zimna barwa światła

Barwa zimna pobudza do pracy, daje energię do działania, więc bardzo dobrze nadaje się do warsztatów i innych miejsc pracy.

Dodatkowym atutem barwy zimnej jest to, iż daje ona największą moc. Dzięki temu można zredukować ilość lamp warsztatowych uzyskując podobną moc.

W jakim przypadku neutralne światło

Światło neutralne jest najbardziej bezpieczne z uwagi na swoją uniwersalność. Maksymalnie zbliżone to tego co za dnia napotkamy na zewnątrz jest najczęstszym wyborem właściciel warsztatów i wszelkich innych zakładów.

Nie jesteście pewni ? Wybierzcie neutralne lampy do warsztatu. Zresztą taką barwę wybiera około 70% klientów.

Czy unikać w warsztacie ciepłej barwy lamp ?

Niekoniecznie. Niektórzy po prostu lubią ciepłe oświetlenie, neutralne jest dla nich zbyt białe, a zimne czasami źle wpływa na nastrój. 

Generalnie jednak ciepłe światło zalecamy w pomieszczeniach, w których się odpoczywa. Być może warsztatowa stołówka albo pokój spotkań będzie dobrą przestrzenią na tą barwę ?

Zatem wydawałoby się, że wybór barwy oświetlenia jest ciężki do podjęcia. Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Wasze niewiadome w tym zakresie. Zapraszamy także do zapoznania się z artykułem jakie oświetlenie do warsztatu warto kupić. W nim znajdziesz wyczerpujące informacje na temat ciekawych rozwiązań w tym zakresie. Życzymy dobrze oświetlonego warsztatu !

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *