Jaka barwa oświetlenia LED do garażu

Jeśli zdecydujesz się na oświetlenie w technologii LED do garażu, możesz wybrać jego barwę. Jest to ciekawa opcja, gdyż okazuje się, że współczesny garaż może pełnić różnorakie funkcje. 

Garaż to miejsce o różnorakim przeznaczeniu. Jeśli planujemy w nim stawiać auto, majsterkować, magazynować to raczej wybierzmy barwę neutralną bądź zimną. Lampy do garażu w technologii LED o zimnej barwie będą odpowiednio mocne, jednak nie każdy lubi obcować ze śnieżnobiałym oświetleniem długimi godzinami. Barwa neutralna lamp jest najbardziej zbliżona do światła dziennego. Jest też ona najbardziej bezpieczna. Neutralne lampy LED do garażu nie będą nas razić ani powodować znużenia. Barwę ciepłą też mamy w ofercie. Wybiera ją najmniejszy odsetek klientów. Sugerujemy ją w pomieszczeniach, które przeznaczone są do odpoczynku i relaksu.

Podsumowując nasi klienci wybierają odpowiednio według popularności barwy światła lamp garażowych:

  1. neutralna (około 60%),
  2. zimna (30%),
  3. ciepła (mniej więcej 10%).

Barwa światła przy parkowaniu samochodu

Jeśli Wasz garaż służy podstawowym i z góry przewidzianym celom, jak parkowanie auta, to jaką barwę oświetlenia wybrać ? Właściwie nie ma to wielkiego znaczenia. Bardziej istotne jest to, żeby system oświetlenia garażowego był dostatecznie mocny

Pamiętaj tylko o tym, iż uzyskanie odpowiedniej mocy oświetlenia w pomieszczeniu garażowym będzie łatwiejsze za pomocą zimnych lamp, niż ciepłych. Możesz po prostu zamontować 4 – 5 lamp ciepłych, lub 2 – 3 zimne a efekt i widoczność będzie podobna. Przy zimnym oświetleniu widoczność i ilość świata będzie po prostu duża mocniejsza. 

Zatem w tym przypadku możemy analizując ilość lamp wziąć pod uwagę ilość energii, którą będą pochłaniały. Aczkolwiek przy krótkich okresach palenia się lamp w garażu, ciężko upatrywać się dużych różnic w rachunkach za prąd. 

Barwa światła w garażu magazynie

Przechowujesz różnorakie rzeczy w garażu na półkach, regałach, w szufladach i innych zakamarkach ? Polecamy neutralną barwę oświetlenia. Jest ona podobna do dziennego światła, stąd poszukiwanie czegoś przy takim oświetleniu będzie po prostu łatwiejsze. 

Barwa światła w garażowym warsztacie

Drobne naprawy w garażu ? Lubisz pomajsterkować ? Zmiana opon, naprawa pralki, montaż mebli czy inne takie czynności najlepiej wykonywać w świetle neutralnym lub zimnym

Idealnym rozwiązaniem do garażu pełniącego częściowo rolę warsztatu spełni warsztatowa lampa zimna LED 120cm.

Podsumowując każda barwa światła LED w garażu może się sprawdzić, o ile sumaryczna moc lamp jest odpowiednia. Jeśli garaż to pomieszczenie użytkowane chwilowo, można zamontować ciepłą, neutralną lub zimną barwę. Jeśli czynności będą wymagały dłuższego pobytu i skupienia, to sugerujemy neutralną lub zimną barwę oświetlenia garażowego

Serdecznie zapraszamy do naszego punktu, w którym możecie Państwo przetestować każdą z podanych barw oświetlenia garażowego. Pomożemy dobrać nie tylko barwę, ale odpowiednią moc lamp, aby służyły nie tylko długo, ale optymalnie jeśli chodzi o moc. 

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *