Zewnętrzne lampy LED

 
Dom to miejsce, w którym mieszkamy i spędzamy większość życia. Jest on naszą stoją i miejsce życia naszych bliskich. Już na etapie projektowania lub zakupu gotowego projektu domu, należy wziąć pod uwagę i pod lupę oświetlenie zewnętrzne. Co prawda gotowe projekty mają rozwiązania najczęściej dość przemyślane, natomiast są sytuacje w których należy dostosować oświetlenie zewnętrzne budynku do naszych indywidualnych potrzeb i wymagań. Najczęściej po etapie ocieplenia domu mamy już uniemożliwione doprowadzania przewodów zasilających lampy po elewacji. Ingerencja w tynk i styropian może być trudna do zatuszowania. Dlatego jeśli jesteśmy przed tym etapem, warto przejść się, pojeździć po okolicy i obejrzeć jak mieszkańcy rozwiązali sprawę oświetlenia zewnętrznego swojego budynku. W okresie zimowym kiedy to już od 16:00 zapada ciemność, możemy obserwować jakie lampy używają właściciele otaczających nas domów.  Możemy zauważyć i podziwiać wówczas stylowe, ciekawe, nietuzinkowe, niecodzienne i atrakcyjne wizualnie rozwiązania w zakresie zewnętrznego oświetlenia domu. Wiele z nich opartych jest już na nowoczesnej technologii LED.


Zewnętrzne lampy LED

 
Lampa zewnętrzna na żarówkę LED GU10 Lampy zewnętrzne LED to najbardziej powszechne rozwiązanie w zakresie zewnętrznego oświetlenia budynku. To właśnie w gotowych projektach zauważyć możemy, gdzie projektanci przewidzieli zewnętrzne lampy. W tych miejscach właśnie elektryk przygotowuje przewody zasilające, jak też włączniki, które znajdują się najczęściej w środku. Jedna z najczęściej kupowanych lamp zewnętrznych jest lampa elewacyjna na dwie żarówki LED GU10 HANA.
 
W niektórych miejscach, jak wejście do budynku, czy też wjazd do garażu często przewidziane są lampy zasilane na stałe. Tam zamontować należy urządzenia z czujnikami zmierzchu i ruchu.  Takie lampy zewnętrzne muszą być odporne na czynniki atmosferyczne. W naszym sklepie internetowym możesz zakupić takie gotowe urządzenia z czujnikami ruchu i zmierzchu. Zaletą takich lamp jest to, iż nie musisz pamiętać o ich włączeniu i wyłączeniu. W stanie czuwania lampy te zużywają minimalne ilości prądu i najczęściej możemy określić czas po którym mają się wyłączyć.  Takie zewnętrzne lampy można nabyć w różnych kolorach tak, aby pasowały do barwy naszej elewacji. Najczęściej spotykane są barwy czarne, szare oraz białe. Nad wjazd do garażu klienci najczęściej wybierają naświetlacz LED z czujką ruchu i zmierzchu. Aby zapoznać się z naszą ofertą naświetlaczy LED prosimy o przejście na stronę z tej kategorii.

Brak zasilania na ścianie do lamp zewnętrznych

Co w przypadku, gdy elektryk nie przygotował zasilania do lampy, lub nie było go w projekcie, a chcemy w tym miejscu oświetlić budynek od zewnątrz ? Pierwsze rozwiązanie to użycie zewnętrznych naświetlaczy. Zazwyczaj podczas prac elektryka przygotowane jest zasilanie zewnętrzne pod bramę i furtkę i to właśnie z niego należy dociągnąć prąd do naświetlaczy. Mocujemy je nie na ścianie, ale na podłożu, aby snop światła był rzucany z dołu do góry wzdłuż fasady budynku. Takie rozwiązanie sprawdza się wyśmienicie. Dodatkową zaletą jest to, iż możemy użyć o wiele mocniejszych naświetlaczy, niż wynosi moc żarówek używana w zewnętrznych lampach.

Innym sposobem na oświetlenie elewacji budynku zewnętrzną lampą jest użycie solarnych lampy LED.  Urządzenia te pobierają energię ze słońca, ładują baterie które mają wbudowane w środku i oddają światło w porach nocnych. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest to, iż nie potrzebujecie doprowadzać do nich przewodów zasilających. Nowoczesne solarne lampy zewnętrzne posiadają dużą wydajność, wbudowany czujnik ruchu i zmierzchu, a ich żywotność jest bardzo długa.
 

Dane techniczne przykładowej lampy solarnej do oświetlenia zewnętrznego budynku:

 • Rodzaj diody: SMD 2835,
 • Strumień świetlny około 200lm,
 • Barwa światła zimna 6000K,
 • Wbudowana bateria: 3,7V 1200 mAh,
 • Kąt świecenia 270°,
 • Moc wyjścia około 3W,
 • Rozmiar: 12,5 x 9,5 x 5cm
 • Czas uzyskania pełnej mocy 0,6sec,
 • Czas świecenia po wykryciu ruchu 30sec,
 • Klasa szczelności: IP65 
 • Zasięg czujnika w zależności od warunków pracy do 3m.
 • Wbudowany ręczny wyłącznik
Zewnętrzna lampa solarna zasilana słońcem