Świetlówki LED

 

Świetlówki LED jako nowoczesne źródło światła 

Świetlówki LED to nowoczesne źródła światła, które w znacznym stopniu dynamicznie zastępują jarzeniówki i inne lampy przemysłowe starszego typu. W dużej mierze przestarzałe świetlówki wymagały częstej wymiany i pobierały spore ilości energii elektrycznej. Współczesne świetlówki LED to urządzenia, które wybierane są najczęściej do oświetlania warsztatów, magazynów, garaży, hal produkcyjnych, stacji kontroli pojazdów i innych pomieszczeń. 

Energooszczędna świetlówka LED o długości 120cm

W kolejnej części artykułu dowiecie się Państwo między innymi:

  • jakie są zalety świetlówek LED,
  • w jaki sposób się je montuje,
  • gdzie znajdują zastosowanie,
  • dlaczego warto wybrać świetlówki LED jako źródło światła.

Rodzaje świetlówek LED

Standardowa świetlówka LED T8 to najczęściej kupowany produkt przez naszych klientów. Dzięki wysokiej jakości, dużej skuteczności oświetleniowej i wysokiej jakości diodom umieszczonym w środku, wypada bardzo korzystnie na tle innych produktów z branży oświetleniowej.  Występuje w dwóch odmianach, w obudowie plastikowej i szklanej.  Dostępne są trzy barwy światła świetlówek, czyli ciepła, neutralna oraz zimna. Świetlówki T5 to urządzenia które mają inną średnicę i inne mocowania gniazda. W zależności od długości świetlówki standardowe o trzonku T8 występują w kilku długościach: 60, 120 i 150 cm. Najbardziej popularną, najbardziej ekonomiczną i najczęściej kupowana przez naszych klientów świetlówką jest ta o długości 120cm. Klienci najczęściej wybierają barwę neutralną lub zimną. Najmocniejszą świetlówkę jest ta o długości 150cm, najczęściej wybierana do dużych pomieszczeń, czyli hal magazynowych i obszernych warsztatów. Świetlówki LED o szklanej obudowie to rozwiązanie, które znakomicie odprowadza ciepło z wnętrza świetlówki. Świetlówki LED z PCV to świetlówki, których obudowa wytworzona jest tworzywa sztucznego, które także w odpowiedni sposób odprowadza ciepło, a przy tym jest bardziej odporne na uderzenia i inne uszkodzenia mechaniczne.

Zalety świetlówek LED 

Świetlówki LED jako nowoczesne źródła światła po posiadają wiele zalet. Pierwszą z nich jest oczywiście żywotność sięgającą wielu tysięcy godzin. Nie trzeba ich wymieniać przez wiele miesięcy nawet w wielkich zakładach produkcyjnych. Świetlówki LED wydzielają mniej ciepła, co przekłada się na mniejsze straty energii. Dodatkowo są energooszczędne, gdyż pobierają kilkadziesiąt procent mniej energii, niż inne źródła światła starszego typu. Ledowe świetlówki nie emitują promieniowania UV,  czy dwutlenku węgla i są łatwe w utylizacji. Włączanie i uzyskiwanie pełnej jasności odbywa się w krótkim okresie czasu, błyskawicznie, praktycznie natychmiast. Mamy do wyboru trzy barwy światła, także możemy wybrać do naszego zastosowania najbardziej optymalną. Świetlówki LED to źródła światła, które znalazły i znajdują w dalszym ciągu swoje zastosowanie w wielu budynkach użyteczności publicznej, prywatnych zakładach, w warsztatach, halach produkcyjnych i innych.  Cały czas następuje ewolucja i wypieranie z rynku innych przestarzałych źródeł światła. Zapoznaj się z naszą ofertą i stań się ekologiczny oraz ekonomiczny. Wypróbuj oświetlenie LED w postaci świetlówek. Szybki i dynamiczny rozwój technologii LED na rynku oświetleniowym sprawił, iż co jakiś czas pojawiają się nowe rozwiązania z tego zakresu. Możesz dziś kupić świetlówki LED które zaoszczędzą nawet do 60% energii w stosunku do innych tradycyjnych źródeł światła. Cechują się dodatkowo Długą żywotnością, więc taki zakup najczęściej zwraca się już po kilku do kilkunastu miesięcy. Najczęściej kupowaną w naszym internetowym sklepie jest świetlówka LED o długości 120cm.

oprawa i dwie świetlówki LED 120cm

Wiele osób posiada już zamontowane specjalne oprawy i od czasu do czasu wymienia świetlówki. Jest także grono klientów, którzy decydują się na całkowitą modernizację systemów oświetlenia i kupują gotowe zestawy oprawa hermetyczna ze świetlówką LED.

 

Zastosowanie świetlówek LED

Świetlówki LED to bardzo wszechstronne źródło oświetlenia i może być stosowane w różnych wnętrzach, na przykład halach, magazynach, hipermarketach, sklepach, salach sportowych, w witrynach sklepów, laboratoriach, urzędach, miejscach użyteczności publicznej, ośrodkach zdrowia, biurach, magazynach, warsztatach, garażach. Do każdego pomieszczenia możemy dostosować inne światło i różne moce oraz łączyć oświetlenie w odpowiednie podgrupy tworząc elastyczne systemy oświetleniowe. Dzięki swojej konstrukcji i kształtowi świetlówki LED mogą być wykorzystywane do oświetlenia mniejszych wnętrz, ale także dużych powierzchni. Mogą one stwarzać niepowtarzalny przytulny klimat, a także sprzyjać wysokiej wydajności pracy. Przy pierwszym rozwiązaniu polecamy ciepłe światło, które kierowane jest często do miejsc, w których ma być klimat relaksu i wypoczynku. Natomiast tam gdzie potrzebujecie mocnego światła pobudzającego do działania polecamy barwy neutralne lub zimną. 

Montaż świetlówek LED

Świetlówki LED montowane są w dedykowanych do tego obudowach. Montuje się je do sufitu lub też do ściany za pomocą wkrętów. Oprawy posiadają przezroczystą osłonę a w środku wkłada się świetlówki najczęściej przez montaż jednostronny. Takie rozwiązanie umożliwia bezproblemowy dostęp do świetlówek i możliwość potencjalnej wymiany w przyszłości. Dodatkowo plastikowy kosz chroni przed uderzeniami, a hermetyczna obudowa izoluje źródło światła przed wpływami wody, kurzu, pyłu i innych czynników zewnętrznych.