Oświetlenie warsztatu jakie wybrać

 

Oświetlenie warsztatu czy też miejsca, w którym odbywają się różnorakie prace to bardzo ważny element. Odpowiednie oświetlenie w waszym warsztacie to nie tylko ergonomia i komfort, ale także bezpieczeństwo pracy. Na tej stronie znajduje się pełna gama oświetlenia do warsztatu. Źródło światła w warsztacie nie powinno męczyć wzroku i powodować zmęczenia, stwarzając jednocześnie jak najbardziej komfortowe warunki do pracy. Używane w przeszłości oprawy jarzeniowe często powodowały efekty migotania światła i były niebezpieczne, gdyż ruch urządzeń i narzędzi szczególnie tych, które pracują z dużą prędkością nie zawsze był odpowiednio widziany przez pracownika. Zdarzało się, iż pracujące wiertło lub wirująca tarcza była powodem zranień. Wydawało się, że ruchomy element stoi w miejscu lub pracuje o wiele wolniej, niż w rzeczywistości. Było to spowodowane nieodpowiednim oświetleniem pracującym z częstotliwością 50Hz. Dzięki zastosowaniu w lampach LED do warsztatu zasilaczy o stałym napięciu, taki efekt oszukujący wzrok nie występuje. Złe oświetlenie to problem z widocznością, dyskomfort pracownika i niższa wydajność pracy.

 

Jakie lampy do warsztatu

 

Plan oświetlenia warsztatowego

 

Zanim zaczniemy kupować i montować oświetlenie do warsztatu, należy przeanalizować liczbę potrzebnych lamp z uwzględnieniem mocy oraz ich odpowiednie rozmieszczenie. Zdecydowanie ułatwi nam to rozprowadzenie przewodów zasilających oraz unikniemy zbędnych zakupów lub zamawiania dodatkowych lamp, których nam zabrakło.  Podczas analizy tego jakie oświetlenie do warsztatu zamówić należy wziąć pod uwagę dzienne światło które być może wpada do pomieszczenia. Dobrze mieć w takim przypadku system oświetlenia warsztatowego włączany nie jednym, ale większą ilością włączników.  To umożliwi nam elastyczną regulację oświetlenia w zależności od warunków zewnętrznych i naszych chwilowych potrzeb. Oświetlenie do warsztatu powinno odpowiednio działać za dnia, jak też po zapadnięciu ciemności na zewnątrz. Zadbać należy, aby światło równomiernie rozchodziło się po warsztacie a nie skupiało na wybranych jego powierzchniach. Poza tym dobrze zamontowane oświetlenie warsztatowe nie powinno utrudniać poruszania się po pomieszczeniu. 

 

Oświetlenie stołu roboczego w warsztacie

 

Jeżeli w warsztacie jest stół, przy którym wykonywane są prace, to należałoby go dodatkowo precyzyjnie doświetlić. Bardzo często do takich celów nasi klienci kupują naświetlacze mające opcję regulacji kąta padania światła. Statywy można zamontować na przenośnych statywach, co daje sporą mobilność takiego zestawu oświetleniowego. Oprócz nich nad roboczym stole można zamontować plafony LED, które będą świeciły z sufitu i ściany niwelując cienie. W miejscach, w których zależy Wam na oświetleniu określonego obszaru, użyć można naświetlaczy LED na stojakach. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz ustawić mocne światło dokładnie tam, gdzie jest ono potrzebne w danym momencie. Są to wygodne rozwiązania stosowane w warsztatach samochodowych, czy też podczas prac budowlanych. Kupując naświetlacze nie zapomnieć należy o odpowiedniej długości przedłużaczach.

Barwa oświetlenia w warsztacie

Jeśli poszukujecie oświetlenia do warsztatu samochodowego, w którym lakierujecie auta, to zapewne potrzebujecie światła, które nie będzie przekłamywało barw. Tu najlepiej sprawdzi się światło o barwie naturalnej około 4000K. W miejscach, w których zależy Wam na koncentracji podczas wykonywania obowiązków warsztatowych, gro klientów wybiera barwę zimną światła LED. Zakres powyżej 5000K pobudza organizm do działania i niweluje zmęczenie, czy dekoncentrację.

 

Zalety oświetlenia LED do warsztatu

Zaletami oświetlenia LED do pomieszczenia warsztatowego to między innymi:

  • błyskawiczne uzyskanie pełnej mocy - czas od ułamka do 1 sekundy,
  • niska produkcja ciepła - szczególnie doceniane w okresach ciepłych,
  • mniejsze zużycie energii elektrycznej - oszczędności na zużyciu sięgają nawet 80-90%.

Oświetlenie z czujką przy wejściu do warsztatu


Dobrze jest w niektórych miejscach warsztatu zamontować oświetlenie, który w automatyczny sposób włącza się po wykryciu ruchu.  Dzięki temu wchodząc do pomieszczenia nie musimy często po omacku szukać włącznika światła, gdyż nasza droga w początkowej fazie zostanie oświetlona automatycznie.

Szczelne oświetlenie warsztatowe

W miejscach w których będzie styczność z kurzem i wilgocią należy wziąć pod uwagę lampy warsztatowe, które będą miały odpowiednią klasę szczelności, to jest co najmniej IP65.  Dzięki temu będą ona pracować latami bez problemów, ponieważ są odporne na wilgoć i inne drobne elementy unoszące się w powietrzu.

Nasz TOP 3 w zakresie oświetlenia do warsztatu

Plafony LED

 

Plafony LED które są w ofercie naszego sklepu charakteryzują się niskim poborem energii elektrycznej szerokim zakresem mocy oraz cena barwami światła do wyboru. Możemy je mocować na suficie jak też na ścianie.  Do wyboru mamy plafony liniowe o różnych długościach od 30 cm do 150 cm dzięki czemu w elastyczny sposób dobierzemy światło zarówno do dużych warsztatów jak też do mniejszych kącików majsterkowania. Plafony pokryte są kloszem mlecznym, dzięki temu równomiernie rozprowadzają światło minimalizując także oślepianie. Podsumowując plafony liniowe to świetny sposób na odpowiednio mocne i stosunkowo tanie światło w warsztacie. To nasz numer 1 w zakresie sprzedaży źródeł światła dla celów firmowych.

 

Oprawy na Świetlówki LED

 

Świetlówki LED to energooszczędne i wygodne rozwiązanie w zakresie oświetlenia twojego warsztatu. Atrakcyjna cena, wysoka wydajność, łatwość podłączenia i montażu, długi okres eksploatacji to tylko niektóre atuty świetlówek LED. Ich zastosowanie może być przeznaczone do wilgotnych i zapylonych pomieszczeń ponieważ świetlówki znajdować się mogą w hermetycznych oprawach. Po włączeniu w ułamku sekundy świetlówka świeci pełną mocą. Schludne i nowoczesne wyglądające obudowy, to znakomity sposób na światło do warsztatu, hali produkcyjnej i każdego innego pomieszczenia, w którym możliwy jest kontakt z wodą, pyłem, kurzem i innymi zanieczyszczeniami.

 

Naświetlacze LED

 

W naszej ofercie są naświetlacze o mocach od 10 do 200W. Łatwe w montażu, wytrzymałe, wyposażone w nowoczesne diody LED. Obudowy naświetlaczy są hermetyczne, wobec czego nie straszne im są unoszące się w powietrzu drobinki pyłu, kurzu, czy też krople wody. W opcji możecie zakupić naświetlacze z czujką ruchu. Dzięki takim urządzeniom można zautomatyzować proces włączania tam, gdzie tego potrzebujecie. Nasze naświetlacze znalazły zastosowanie nie tylko w warsztatach, ale przed domami, na posesjach, w okolicy budynków szkolnych. W godzinach wieczornych naświetlacze pomagają w oświetleniu chodników, boisk, lodowisk, stoków narciarskich, basenów i wielu innych nawet nietypowych miejsc.