Naświetlacze LED

14-02-2021

Naświetlacze LED to urządzenia technologii oświetleniowej, które mogą pracować w szczególnie trudnych warunkach, na przykład gdy w otoczeniu występuje wilgoć, pył, czy kurz. Naświetlacze LED nazywane są inaczej także reflektorami lub halogenami. Stosowane są najczęściej na zewnątrz, choć nic nie stoi na przeszkodzie, żeby montować je wewnątrz budynków. Mają dość wszechstronne zastosowanie. Jeśli planujecie zakupić naświetlacz LED, jest kilka informacji, które przytaczamy i które warto wiedzieć. 

Naświetlacze nazywane są także:

 • reflektorami - ze względu na szeroki strumień emitowanego światła
 • halogenami LED - ponieważ stanowią one zamiennik występujących jeszcze tradycyjnych lamp halogenowych.

Aktualną ofertę naświetlaczy LED, które mamy w ofercie znajdziecie na tej z naświetlaczami.

Dane techniczne naświetlacze LED

Głównymi cechami charakterystycznymi naświetlaczy LED jest duża moc świetlna przy jednoczesnym niskim zużyciem energii elektrycznej. Urządzenia te projektowane są w ten sposób, aby zapewnić odporność na wpływ czynników atmosferycznych panujących na zewnątrz, czyli wiatr, woda, niskie i wysokie temperatury i tym podobne. Oprawy naświetlaczy LED zapewniają odpowiednią izolację źródła światła i zapobiegają wpływowi czynników atmosferycznych z zewnątrz na urządzenie. Kupując naświetlacz LED należy zainteresować się danymi technicznymi zawartymi na obudowie, opakowaniu lub dołączonej instrukcji obsługi. Powinny tam znaleźć się takie informacje, jak:

 • moc naświetlacza,
 • moc wytwarzanego strumienia świetlnego,
 • barwa światła,
 • rodzaj użytej diody,
 • zakres temperatury w jakiej może pracować naświetlacz.

Dla wielu osób nie bez znaczenia będą takie parametry jak waga i wymiary naświetlacza, które predysponują lub uniemożliwiają zastosowanie w pewnych sytuacjach.

Zastosowanie naświetlaczy LED

Są to bardzo wydajne urządzenia, które sprawdzą się w wielu miejscach:

 • przed garażami,
 • przed domami,
 • podczas prac remontowych,
 • w miejscach użyteczności publicznej,
 • w magazynach, halach, warsztatach,
 • na parkingach, stadionach, basenach,
 • na balkonach i tarasach,
 • wielu innych miejscach.

Przykładem ciekawego i nietuzinkowego wykorzystania naświetlaczy LED jest oświetlenie fasad budynków. Na pewno wiele z Was widziało ściany zamków, pałaców, czy też po prostu domów oświetlonych przez naświetlacze LED. Smugi światła w efektowny sposób rozchodzą się wzdłuż budynku oświetlając go i nadając charakterystycznego wyglądu i efekt dekoracyjny.

Przenośne naświetlacze LED

Specyficznym zastosowaniem naświetlaczy LED jest ich użycie w przenośnej formie na specjalnym mobilnym statywie. Tak zamontowane naświetlacze używane są najczęściej podczas prac budowlanych, czy też jako oświetlenie miejsca pracy w warsztacie. Są osoby, które naświetlacze na statywie używają do nocnego oświetlenia przydomowego miejsca na grilla. Dzięki użyciu statywu na trójnogu, naświetlacz może zmieniać swoje usytuowanie, a sposób montażu pozwala na płynną regulację kąta padania światła. W ten sposób doświetlić możemy miejsca trudno dostępne dla innych na stałe zamontowanych źródeł światła. Aby ułatwić montaż i transport statywy są najczęściej składane.

przenośny system statyw plus dwa naświetlacze LED

Jak podłączyć naświetlacz LED ?

Podłączenie naświetlacza LED jest banalnie proste. Nie musisz korzystać z usług zawodowego elektryka. Wystarczy podłączyć przewody zasilające do sieci 230 volt . Naświetlacz LED najczęściej montuje się na elewacji, ścianie lub innej powierzchni za pomocą kilku wkrętów.

Naświetlacze LED a oszczędność prądu

Naświetlacze wykonane na bazie diody LED pochłaniają zdecydowanie mniej energii elektrycznej. Są po prostu energooszczędne. Ich moce wahają się najczęściej między 10 a 200 wat, ale są też mocniejsze urządzenia używane w przemyśle i przestrzeni użyteczności publicznej. Oszczędności prądu podczas używania naświetlaczy LED to kwoty rzędu 70 - 80%

Jaki naświetlacz LED kupić ?

Po pierwsze zastanów się, naświetlacz jakiej mocy potrzebujesz. Jeśli wymagacie tylko niewielkiej poświaty na średnim lub dużym obszarze to zazwyczaj wystarczy naświetlacz LED o mocy 10 do 30 wat. Jeśli zależy Ci na mocniejszym oświetleniu określonego obszaru, to zazwyczaj potrzebujesz wyższych mocy naświetlacza. Jeśli nie wiesz jakiego naświetlacza potrzebujesz, skontaktuj się z nami to na pewno pomożemy w wyborze optymalnego urządzenia. Generalnie zasadą jest, iż moc naświetlacza LED dobiera się w zależności od przeznaczenia tego źródła światła. Gdy szukasz naświetlacza, który skutecznie oświetli wjazd do garażu, to moc 20W powinna być wystarczająca. Sprzęt o mocy 50W potrafi już oświetlić spory kawałek podwórka, czy przydomowy parking. Dziesięciowatowe naświetlacze znakomicie spełnią się w roli miejscowego oświetlenia fasady budynku. Taka moc będzie też dobra, jeśli chcecie oświetlić niedużej powierzchni miejsce składowania przetworów, czy narzędzi. Do oświetlenia miejsca pracy lub majsterkowania, czy innych obowiązków w garażu czy warsztacie, zalecamy kupić naświetlacz przeliczając 3W mocy na jeden metr kwadratowy oświetlanej powierzchni. Należy także wspomnieć o odpowiednim równomiernym rozproszeniu światła. Lepiej kupić dziesięć naświetlaczy o mocy 20W, niż jeden o mocy 200W. To pierwsze rozwiązanie jest bardziej czasochłonne w zakresie montażu, ale też o wiele bardziej elastyczne i zniweluje problem "przepalenia" światłem niektórych miejsc, a niedoświetlenia innych. Także, jeśli potrzebujecie naświetlaczy LED na statywach do prac budowlanych, to lepszym rozwiązaniem może okazać się kupno dwóch statywów i czterech naświetlaczy 50W, niż jednego statywu z dwiema sztukami "setek". 

Naświetlacze LED z czujką PIR

W sprzedaży posiadamy naświetlacze LED z czujką ruchu. Dzięki niej możemy wyregulować czas świecenia oraz czułość reflektora. Dzięki czujce naświetlacz włącza się automatycznie, nie musimy po ciemku szukać włącznika. Nie ma problemu z tym że ktoś zapomni wyłączyć naświetlacza, on sam po prostu wyłączy się po pewnym czasie, dzięki czemu także zaoszczędzisz energię elektryczną.

 

Profesjonalny Naświetlacz LED 20W z czujnikiem ruchu i zmierzchu IP65


Do miejsc, w których nie potrzebujecie stałego oświetlenia oferujemy właśnie naświetlacze LED z czujnikami ruchu. Przykładem takiego rozwiązania jest profesjonalny naświetlacz LED o mocy 20W z wbudowaną czujką ruchu i zmierzchu. Urządzenie to jest odporne na warunki atmosferyczne, dzięki czemu masz pewność, że nie zaszkodzi mu mróz, deszcz, pył z komina czy inny negatywny czynnik. Naświetlacz 20W posiada strumień światła o wartości 1700lm, szklany klosz oraz aluminiową obudowę. Światło rozchodzi się w promieniu 120 stopni. Czas pracy szacowany jest na 30000h. Naświetlacz ten posiada regulację czujnika zmierzchu w zakresie między 5 a 2000 LUX oraz opcję regulacji zasięgu pracy czujnika w zakresie między 1 a 10 metrów. To urządzenie bardzo często jako uniwersalne jeśli chodzi o moc i gabaryty wybierane jest do oświetlania wejść do budynków, garaży czy oświetlania posesji przydomowych, w okolicy szkół, przedszkoli i innych placówek. Zastosowanie tego naświetlacza profesjonalnego o mocy 20W jest bardzo uniwersalne i szerokie.

Barwy światła reflektorów LED

Oprócz tego, że reflektory które sprzedajemy mają różne moce, można także wybrać barwę wytwarzanego światła. Do wyboru mamy barwę:

 • ciepłą, która uspokaja i relaksuje,
 • neutralną, która jest najczęściej wykorzystywana,
 • zimną, która świeci bardzo mocno, działa pobudzająco, najczęściej wybierana jest na parkingi, czy do warsztatów.

Jeśli nie wiesz jaką barwę naświetlacza LED wybrać, zadzwoń do nas lub napisz maila. Pomożemy Wam wybrać odpowiednią barwę w zależności od zastosowania tego sprzętu.