Lampy LED sufitowe

 
Lampy sufitowe to chyba najbardziej rozpowszechnione źródła światła dla domu, biura, firmy. Mogą nie zajmować pod sufitem dużo miejsca (przykładowo płaskie plafony LED), lub stanowić stylową ozdobę wnętrza (patrz żyrandole i lampy wiszące). Wybór sufitowych lamp LED jest ogromny. Lampy sufitowe białe, czarne, mosiężne, szklane, drewniane, metalowe, z kryształami...wybór jest naprawdę ogromny. Dodatkowo pokazały się na rynku sufitowe lampy LED sterowane z pilota, bądź telefonu. Lampy sufitowe to dużo światła, estetyka i swoboda w kształtowaniu klimatu wnętrza. Dodatkowo uatrakcyjnienie wyglądy pomieszczenia. Zainwestuj w lampy na sufit, które dobrze świecą i mogą się podobać !

Sufitowe lampy LED

Prosty, ekonomiczny i niedostający od sufitu plafon ? A może rozbudowany i nadający stylu żyrandol ? Lampy sufitowe powinny dobrze wkomponować się w aranżację wnętrza. Dostępne na rynku modele lamp dają nam spore pole do manewru w zakresie stylistyki lamp sufitowych. Dzięki naszym rozwiązaniom z zakresu sufitowych lamp LED Wasze pokoje, salony, biura, garderoby i inne wnętrza nabiorą odpowiedniej mocy światła i przede wszystkim związanej z tym elegancji. Zastosowanie sufitowych lamp LED niesie ze sobą między innymi poniższe zalety:

  • niższe zużycie energii elektrycznej nawet o 80-90 % w porównaniu do tradycyjnych żarnikowych źródeł światła,
  • brak potrzeby częstej wymiany źródła światła (żarówki), czy też naprawy, przykładowo lampa LED sufitowa włączana na 4 godziny dziennie powinna świecić około 20 lat,
  • uzyskanie 100% mocy w ułamku sekundy po włączeniu,
  • długotrwała bezawaryjna praca - lampy sufitowe LED pracują najczęściej kilkanaście do kilkudziesięciu tysięcy godzin,
  • lampy LED to rozwiązania które są przyjazne dla środowiska naturalnego,
  • możliwość wyboru lamp o różnych kształtach, kolorach jeśli chodzi o obudowę, ale także różne moce i trzy barwy światła LED.

Jako stylowe i modne lampy sufitowe LED do salonu, czy pokoju polecamy takie produkty na tej stronie.

Plafon okrągły jako sufitowa lampa LED

W naszej ofercie znajdują się okrągłe plafony które równomiernie oświetlają pomieszczenie. Lampy sufitowe LED o okrągłym kształcie posiadają różne moce i doświetlają całą przestrzeń w której znajduje się plafon. W pomieszczeniach o większej powierzchni (na przykład garażu) można zamontować kilka okrągłych plafonów LED, które dostatecznie oświetlają całą przestrzeń. Plafony wykonane są z aluminium oraz PCV, co gwarantuje niską wagę i bezproblemowe mocowanie.

Plafony LED kwadratowe

Zalety tych plafonów są podobne do plafonów okrągłych od których odróżnia je jedynie kształt obudowy. Plafony kwadratowe także nie zajmują wiele przestrzeni pod sufitem, można zamontować jedną lub więcej takich lamp, oczywiście do każdej należy dociągnąć zasilanie 230V. Kwadratowe jak też okrągłe plafony sufitowe LED cieszą się ogromną popularnością, ponieważ odstają zaledwie kilka centymetrów od sufitu. Bez problemu zamontujesz je także w niskim pomieszczeniu. Ich obudowa jest schludna i modnie wygląda nie rzucając się w oczy. Odpowiednio rozproszone przez mleczny klosz światło daje dużą moc i nie oślepia użytkowników.

Kinkiety LED reflektory spot

Jaką lampę sufitową możemy zamontować sufitowe reflektory spot. Są to lampy na jedną, dwie lub większą ilość żarówek GU10.  Żarówki takie występują w kilku mocach (miedzy 1 a 10W) i trzech barwach światła, dlatego jeśli chodzi o wybór mocy i barwy mamy tutaj też sporo sporo rozpiętość. Zaletami kinkietów LED jest to, iż każde źródło światła możemy ukierunkować w różną stronę. Dzięki temu żarówki nie oślepiają nas i tworzą wydajną poświatę na określonej przestrzeni. Kinkiety LED można zamocować nie tylko na suficie ale także na ścianie. W ten sposób montuje się najczęściej kinkiety na jedną dwie lub trzy żarówki GU10. Naszą ofertę kinkietów / spot na żarówki LED znajdziesz na tej stronie.

Liniowe plafony LED

Sufitowe lampy LED w postaci plafonów liniowych najczęściej wykorzystywane są w garażach, warsztatach, pomieszczenia gospodarczych czy innych tego typu wnętrzach. Także nie odstają one bardzo od sufitu, zatem niska wysokość pomieszczenia nie będzie stanowiła problemu. Łatwość montażu też nie jest bez znaczenia. Liniowe plafony również występują w trzech barwach (ciepła, neutralna, zimna).  Są to tak jak i plafony kwadratowe czy okrągłe stosunkowo tanie źródła oświetlenia. W dużych pomieszczeniach możemy tworzyć wydajne oświetleniowo ciągi lamp, dzięki czemu nie będzie obszarów niedoświetlonych. Moce plafonów liniowych kształtują się od 10W (długość 30cm) do 50W (długość 150cm). Najpopularniejsze w naszym sklepie są lampy LED natynkowe sufitowe o długości 120cm i mocy 36W.

Jaką moc lampy sufitowej wybrać

Moc światła lampy znajdującej się pod sufitem zależy od kilku czynników. Klienci wybierają słabsze lampy LED na sufit, jeśli chcą tylko delikatnie doświetlić pomieszczenie, natomiast większą moc należy wybrać jeśli w pomieszczeniu pracujemy lub wykonujemy inne wymagające skupienia codzienne obowiązki życiowe. Oprócz mocy powinniśmy zwrócić uwagę na strumień światła podawany w Lumenach. Średnio możemy powiedzieć że lampa o mocy 50 wat, która dostarcza 5000 Lumenów powinna dostatecznie oświetlić około 15 do 20 m kwadratowych wnętrza w którym pracujemy. Tyczy się to biura, warsztatu, kącika majsterkowicza i tym podobnych. Oczywiście w takich miejscach nasi klienci najczęściej wybierają lampy sufitowe LED o barwie światła neutralnej lub zimnej. Pomieszczenia w których chcemy się zrelaksować, odpocząć, obejrzeć telewizję, posłuchać radia, porozmawiać ze znajomymi, wystarczy mniejsza moc światła. Idealnie jeśli oświetlenie takie możemy regulować poprzez dwie lub trzy strefy włączania. W takich właśnie miejscach odpoczynku i relaksu sugerujemy około 20-30 wat światła na 15 do 20 m kwadratowych.  Dobrym rozwiązaniem jest zaprojektowanie oświetlenia głównego, które będzie miało za zadanie dać mocne światło w całym pomieszczeniu i dodatkowo słabsze oświetlenie efektowe, które możemy użyć w zastępstwie głównego. Takie rozwiązanie da możliwość wyboru i dostosowania oświetlenia do aktualnych potrzeb.

Zadanie lamp sufitowych LED

Sufitowe lampy LED mają za zadanie nie tylko oświetlać wnętrza ale także nadawać im klimatu, ozdabiać i ładnie prezentować się w oczach mieszkańców i naszych gości.  Warto zatem szukać sufitowej lampy LED nie tylko analizując jej parametry w zakresie mocy i ilości Lumenów. Idealnie jeśli będzie wyglądać oryginalnie pasując d wnętrza i subtelności naszemu pokojowi, będzie cieszyć nasze oczy przez dłuższy czas. Aby odpowiednio oświetlić wnętrze należy wcześniej odpowiednio dopasować instalację elektryczną. Przemyśleć należy rozmieszczenie lamp sufitowych, jak też ściennych oraz umożliwić ewentualne zastosowanie stref oświetleniowych. Nie zawsze wykonany projekt instalacji elektrycznej pasować będzie do naszych wymagań.